Kia Cee’d 1,6 GDI – test spotřeby po 2000 km

Jak jsem slíbil, otestoval jsem krapet spotřebu v závislosti na různém stylu jízdy. Pokud není řečeno jinak, je údaj z palubního počítače (dále jen PP).

Spotřeba mimo obec s lehkou nohou

Jelikož mi docházel už od Žamberka benzín a nechtěl jsem zůstat někde viset, jel jsem ekonomicky. Tedy bez zbytečného brždění, předjíždění. Optimální rychlostí 80 až 90 km/h. Sem tam jsem někoho předjel, ale po předjetí hned zařadil 6tku a pokračoval s lehkou nohou. Po dojetí k tankomatu v Hradci Králové (cca po 50 km jízdy) PP ukazoval průměrnou spotřebu 4,9 l/100km.

Klidnou jízdou po dálnici jsem jel za 7

Klidná jízda je většinou nuda, ale s novým Cee’dem ne. Povětšinou v pravém pruhu, občas v levém kvůli předjetí. Vše se zapnutým tempomatem. Rychloměr ukazoval lehce nad 130 km/h. Spotřeba nové Kia Cee’d se po dojezdu do Prahy ustálila na 7,0 l/100km.

Svižná jízda mimo obec

GDI 1,6 motor je příjemě návykový. Vyšší otáčky se mu líbí a především na 2. a 3. rychlostní stupeň krásně táhne. Rychlé projíždění zatáček, časté, ale bezpečné předjíždění. Průměrná spotřeba se pohybuje okolo 8,0 l/100km. Jen upozorňuji, že šlo skutečně pouze o svižnou a bezpečnou jízdu. Žádné bezhlavé závodění. 🙂

ceed budiky1

Reálná spotřeba oproti palubnímu počítači

Natankoval jsem do plné a různým stylem jízdy (tak z 50% po dálnici, 30% svižnější jízda mimo obec) jsem ujel 446 km. Při natankovaání do plné PP ukazoval spotřebu 6,9 l/100km. Reálná spotřeba vzhledem k natanovaným 33,25 l je 7,4 l/100km. Odlišnost PP je někde okolo 0,5 l/100km.

Dle zpráv uživatelů, kteří mají novou Kiu Cee’d déle, prý spotřeba znatelně okolo najetých 10.000 km klesne. Nechám se tedy mile překvapit.

Celkově jsem se spotřebou Cee’da spokojen. Nový vůz s výborným motorem. Nejsem naftomilec, který musí jezdit za 3,9 l/100km. Na mých cestách těch pár desetikorun, které dám navíc, jsou vyváženy suprovým motorem 1,6 GDI, vrnícím uvnitř nové Kia Cee’d.

Váháte-li s motorizací před nákupem nového Cee’da, tak:

 • pokud chcete jezdit za co nejlevnější peníz, kupte si naftu 1,6 CRDI,
 • pokud chcete ušetřit při nákupu, kupte benzin 1,4 CVVT,
 • pokud si chcete užít na silnici trochu zábavy a požitek z jízdy, avšak ne za cenu vysáté peněženky, jděte do benzinu 1,6 GDI.

Uvidím časem, jak to bude se spolehlivostí motoru 1,6 GDI. Věřím ale, že mne nezklame.

4 komentáře u „Kia Cee’d 1,6 GDI – test spotřeby po 2000 km

 1. Miroslav Janošik

  Dobry den,mam kiu ceed 1,6 gdi a chcem sa spitat takuto vec ohladom spotreby.auto mam mesiac a je najazdene 1600km a pocitac mam nastaveny tak ze ked natankujem tak sa mi vymaze aktualna spotreba udavana na 100km.potom mi tam skacu cisla ako 11 litrov a aj ked zastavim s autom tak sa mi spotreba zvišuje.chcem sa spitat ci to je normalne a či sa to upravi dakujem.

  1. wasek Autor příspěvku

   Zdravím, mno ta spotřeba se počítá průměrně a po natankování, pokud na to víc šlapete a nebo jezdíte po městě, tak to v pohodě osciluje mezi 8 – 10 l/100 km. Když člověk zastaví, chvilku stojí a pak se rozjede, tak to také spotřebu zvýší. Plynulejší normální jízda ale naopak umí udělat 5 l/100km. Pak průměrné hodnoty vycházejí ok. Zkuste si nastavit nenulování po natankování a nechte si tam dlouhodobou spotřebu např. po 1000 km.

Napsat komentář