Koupil jsem sporťák, Hyundai Coupé 1.6 16V

Už bylo na čase. Autem najezdím kvůli práci, sportu a přítelkyni spoustu kilometrů. Musel jsem se zamyslet nad nynějším stavem dopravy na českých silnicích a zvážit především otázku bezpečnosti při případném problému či kolizi s bezohledně jezdícími idioty a jinými anomáliemi. Poslední dva roky jsem vlastnil Škoda Rapid 136, což z hlediska bezpečnosti není příliš dobré auto. Nicméně jsem si jízdy s Matějem (takové měla Škoda 136 Rapid jméno) užíval. Nyní je už prodán a jezdí kdesi u Plzně.

coupe1

Hledal jsem auto do 10ti let stáří za rozumný peníz. Na popud svého švagra jsem nakonec sáhl po červeném Hyundai Coupé 1.6 16V z roku 1998, s dvěma airbagy, ABS. Po Matějovi tedy další třídveřové kupátko. Byla to láska na první svezení. Jen mne trošku mrzí, že mě většina známých a kamarádů kamenovala za mé rozhodnutí jít do „korejce“. Cena náhradních dílů je vysoká, ale prozatím mé zkušenosti a především požitek z jízdy jsou po měsíci velmi dobré.

coupe2

Kupátko je se slabší verzí motoru 1.6 16V, 84 kW. Výkonnější verze se dodávala s dvoulitrovým též bezturbinovým motorem. Při celkové hmotnosti 1600 kg to skutečně není nijak vyjímečný výkon, ovšem po několika divokých jízdách mohu říci, že postačuje. 🙂  Spotřeba se pohybuje dle měření „tankuji do plné“ okolo 7,5 – 8 litru na 100 km, což je velmi slušné, vezmu-li v potaz, že mu dávám často pořádně „napít“.

coupe3

Jak už jsem předeslal, auto mám teprve cca měsíc, takže jsem ve fázi seznamování. Coupé má už od původního majitele laděný výfuk. Nyní plánuji výměnu oleje a rozvodů, barvení brzdičů a instalaci xenonových výbojek H1 6000K.

Napsat komentář